Sosyal medya platformları Instagram ve WhatsApp, dünya genelinde erişim sorunları yaşıyor. Meta'ya ait olan bu platformlarda yaşanan kesintiler, kullanıcıları olumsuz etkiliyor.

Türkiye'nin ikinci astronotunun uzay yolculuğu başladı! Türkiye'nin ikinci astronotunun uzay yolculuğu başladı!

Kullanıcılar, Instagram ve WhatsApp'a erişememe sorunu yaşarken, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Sorunun çözümü için önerilen yöntemler arasında uygulamanın önbelleğinin ve verilerinin tamamen silinmesi yer alıyor. Kesintinin nedeni hala belirsiz.

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve sosyal medya platformu Instagram'ın çöktüğüne dair şikayetler gelmeye başladı. Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından olan 2 uygulamaya erişim sorunları yaşıyor. Android ve iOS kullanıcıları akıllı telefonlarında hatayla karşılaşıyor.

Karşılaşılan bu sorunun sadece Türkiye genelinde mi etkili olduğu yoksa dünyadaki diğer kullanıcıların da etkilenip etkilenmediği henüz netlik kazanmadı. Arızanın sistemden kaynaklanan bir sorun olduğu tahmin ediliyor.

Meta'dan, WhatsApp ve Instagram'a erişim sağlanamamasına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı. Problemin ne kadar süreceği ve ne zaman düzeleceği hakkında kesin bilgi bulunmuyor.Uygulamanın önbelleğini ve verilerini tamamen silmek problemi ortadan kaldırabiliyor.

Bunu denemek için;

Telefonunuzdan Ayarları açın.

Yüklü tüm uygulamaların yer aldığı bölüme ulaşın.

Listeden Instagram'ı bulun.

Ardından Önbelleği Temizle ve Verileri temizle düğmelerine basın.

Sorunun düzelmemesi halinde herhangi başka bir yöntem bulunmuyor.
 

Editör: Nehir Durdağı