İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğer yetkililer için başkent Tahran'da cenaze namazı kılındı.

Doğu Azerbaycan'da yaşanan helikopter kazasında yaşamını yitiren Reisi ve heyetindekilerin, Tahran Üniversitesi yerleşkesindeki cenaze namazını İran lideri Ayetullah Ali Hamaney kıldırdı. Sınırlı sayıda kişinin alındığı namaz alanına girebilmek isteyen binlerce kişi üniversite kapısında bekledi.

Iran Cenaze Reisi

İsrail ordusu bir skandala daha imza attı: Dünya bu görüntüleri konuşuyor İsrail ordusu bir skandala daha imza attı: Dünya bu görüntüleri konuşuyor

Namaz sonrası Azadi Meydanı'nda düzenlenecek cenaze merasime katılmak isteyen yüz binlerce kişi de üniversitenin yanı başındaki İnkılap Meydanı'nda ve bölgeye çıkan yollarda toplandı. Kalabalığın artması ve yürümede sıkıntı çıkması nedeniyle görevliler, halkı Azadi Caddesi'nden törenin yapılacağı Azadi Meydanı'na yönlendirdi. Halk, meydana doğru yürüyüşe geçti.

Resisi Cenaze Iki

Düzenlenecek merasimden sonra Cumhurbaşkanı Reisi'nin cenazesi Meşhed kentine gönderilecek, Dişleri Bakanı Abdullahiyan'ın cenazesi ise defnedileceği Tahran'da kalacak.Cenaze defin işlemleri ise yarın yapılacak merasimlerin ardından gerçekleştirilecek.Izdiham Iran CenazeIran Reisi Cenaze

Editör: Nehir Durdağı