İspanya'da medya, Kraliçe Letizia’nın kız kardeşinin eski eşi Jamie Del Burgo ile yasak aşk yaşadığı iddiasını gündeme taşıdı. Söz konusu iddiaya bir fotoğraf karesi ile kanıt sunuldu.

İspanya Kraliçesi Letizia’nın kız kardeşinin eski eşi Jamie Del Burgo’nun ortaya attığı iddia gündemede.

Del Burgo, gazeteci Jaime Peafiel'in kaleme aldığı "Letizia ve Ben" adlı kitapta İspanya Kraliçesi Letizia ile bekar olduğu dönemde bir ilişkisi olduğunu ve ilişkinin evlendikten sonra da devam ettiğini belirtti.

2014-2016 yılları arasında Kraliçenin kız kardeşi Telma ile evli olan Del Burgo, 2000 yılında Kraliçe ile tanıştığını ve ilişkilerinin de Kraliçe'nin Kral ile tanışmadan yıllar önce başladığı iddiasında bulundu.

Burnumuzun dibindeki yeni savaşa saatler kaldı. Beyaz Saray zamanını açıkladı Burnumuzun dibindeki yeni savaşa saatler kaldı. Beyaz Saray zamanını açıkladı

Del Burgo’nun 2002 yılında Kraliçeye evlenme teklif ettiğini düşündüğü kaydedilen kitapta, Del Burgo ile Letizia'nın ilişkisinin 2011 yılında sona erdiği aktarıldı.

Del Burgo, Kraliçe ile olan ilişkilerine kanıt olarak sosyal medya hesabından Kraliçe’nin kendisine gönderdiğini iddia ettiği bir fotoğrafı gösterdi. Del Burgo, siyah bir şala sarılı Letizia’nın fotoğrafını paylaşarak, şalı Kraliçeye kendisinin hediye ettiğini savundu.

Paylaşımda Letizia'nın kendisine mesaj da yazdığını iddia eden Del Burgo, “Aşkım. Senin şalına sarındım. Bu bana sen benim yanımdaymışsın gibi hissettiriyor. Beni koruyor. Birbirimizi yeniden görünceye kadar geçen saatleri sayıyorum. Seni seviyorum” mesajını yayınladı.

Paylaşımının ardından sosyal medya kullanıcılarının sorularına maruz kalan Del Burgo, daha fazla mesaj olduğunu dile getirdi.Kral Felipe ile evlenmeden önce TV muhabiri olan Kraliçe Elizabeth mesleğini bırakmıştı.

Editör: Nehir Durdağı