31 Mart'taki yerel seçime günler kalan SONAR Araştırma Şirketi'nin kurucusu Hakan Bayraktar, yaptıkları anketlerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bayraktar'ın CNN Türk'te katıldığı programdaki açıklamaları şöyle:

- İSTANBUL BEYOĞLU. AK Parti adayı aynı zamanda da mevcut Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız yüzde 51,6 ile ilk sırada yer alırken CHP adayı İnan Güney yüzde 32,7 olarak görülüyor.

- İSTANBUL KAĞITHANE. Yüzde 58,1 ile AK Parti adayı Mevlüt Öztekin ilk sırada yer alırken yüzde 25,2 ile CHP adayı Tonguç Çoban ikinci sırada. İkisi ismi ise yüzde 5,8 ile DEM Parti adayı Burhan Damarlı takip ederken 4. sırada yüzde 5,2 oy oranı ile İYİ Parti adayı Mustafa Kürşat Ceylan yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili flaş açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili flaş açıklama

- İSTANBUL BÜYÜKÇEKMECE. CHP Adayı Hasan Akgün yüzde 49,2, AK Parti Adayı Recep Erol yüzde 40,1, Zafer Partisi Adayı Yaşar Öztürk yüzde 2,2, Yeniden Refah Partisi Adayı Yücel Sundur yüzde 2,1 oy alıyor.

- İSTANBUL SARIYER. CHP Adayı Mustafa Oktay Aksu yüzde 34,5, Bağımsız Aday ve mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç yüzde 27,1 AK Parti Adayı Hüseyin Coşkun yüzde 26,8 oy alıyor.

- ANKARA ETİMESGUT. MHP Adayı Enver Demirel yüzde 43,7, CHP Adayı Erdal Beşikçioğlu yüzde 41,1, İYİ Parti Adayı Hilmi Özer ise yüzde 5,6 oy alıyor. Erdal Beşikçioğlu iyi bir atak yapmış. 1 ay önce Enver Demirel 8-9 puan bulmuştuk. Enver Demirel'in tekrar kazanacağını düşünüyorum.

- MANİSA. MHP Adayı Cengiz Ergün yüzde 48,2 ile ilk sırada yer alırken CHP Adayı Ferdi Zeyrek yüzde 35,1 İYİ Parti Adayı Gürhan Özcan yüzde 7,9 oy alıyor.

- BALIKESİR. AK Parti Adayı Yücel Yılmaz yüzde 47,1 CHP Adayı Ahmet Akın yüzde 42,8 İYİ Parti Adayı Turhan Çömez yüzde 4 oy alıyor. Ahmet Akın'ın önde olduğuna dair birkaç anket gördüm. Bizim anketimizin sonucu bu. 1 Nisan'da göreceğiz.

- İSTANBUL. İstanbul anketi çok önemli Ankara anketi de çok önemli. İstanbul için 3-4 gün daha istedim seçmenlerden çünkü verdiğim sonuç milimetrik olarak tutmalı. Farklar yok. DEM Parti başlangıçta aday göstermesine rağmen 4,5-5 puanlardaydı. Şimdilerde bu oran 1-1,'lara düşmüş durumda. İYİ Parti'de 4,5-5'lerdeydi orada da bir düşüş var. Yeniden Refah gücünü koruyarak 2,5-3'lerde oyunu koruyor. Murat Kurum 1 ay öncesine oranla atak yaptı. Hızla yaklaştı. Şimdi son durum kim önde onu yakalayacağız ve önümüzdeki 3 gün içinde paylaşacağız.

Editör: Gürel Yurttaş