İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydemir, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada parti üyeliğinden ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Aydemir, istifa açıklamasında siyasete ülke ve millet için güzel şeyler yapmanın bir aracı olarak girdiğini belirterek, partideki çalışma arkadaşlarıyla aynı rotada ilerleyemediğini belirtti.

Sosyal medyadan açıklama yapan Birol Aydemir, parti üyeliğinden ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: 'Karar yüreklere su serpmiştir, memnuniyet duyuyoruz' Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar: 'Karar yüreklere su serpmiştir, memnuniyet duyuyoruz'

Aydemir istifa açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İYİ Parti'deki görevlerimden ve üyeliğimden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgilerine sunarım. Siyaseti sadece ülke ve milletimiz için güzel şeyler yapmanın bir aracı olarak gördüm. Bu nedenle siyasete girdim. Çünkü kurumsallığın oldukça zayıf olduğu ülkemiz; sosyal, ekonomik, hukuki tüm bileşenleri ile siyasetten aşırı derecede etkileniyor.

Ülkemizin mevcut siyasi atmosferindeki 'doğru' alternatif olma yolunda partimizin karar alıcı organlarında fikirlerimi beyan etmekten geri durmadım. Ancak, maalesef partideki çalışma arkadaşlarımla aynı rotada ilerleyemeyeceğimizi üzülerek müşahede ettim. Bu sebeple İYİ Parti'den ayrılmaya karar verdim. Ancak, bundan sonra da bilgi ve tecrübemi ülkemizin hizmetine sunmaya ve bu doğrultuda çalışmaya/üretmeye inşallah devam edeceğim."

Türkiye İstatistik Kurumu'nun eski başkanı Birol Aydemir, 2022 yılında DEVA Partisi'nden istifa ederek İYİ Parti'ye katılmıştı. Aydemir'in rozetini TBMM'deki grup toplantısı öncesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener takmıştı. 

İyi̇ Parti̇ Bi̇rol Aydemi̇r

Editör: Nehir Durdağı