Bitlis'in Mutki ilçesinde evli Cihan Oral daha önce kaçırdığı Ayşe İnceyol'un (27) evini bastı. Oral, uzun namlulu silahla Ayşe İnceyol ile babası Musa (65) ve ağabeyi Neytullah İnceyol'u (35) öldürürken annesi Nermin İnceyol’u (54) ise ağır yaraladı.

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Kavakbaşı beldesi Arpalıseki Mahallesi'nde meydana gelen olayda Muş'un Korkut ilçesine bağlı Azaklı köyünde oturan evli Cihan Oral yaklaşık bir yıl önce Ayşe İnceyol'u kaçırdı. İnceyol ailesi bir süre sonra kızlarını bulup eve getirdi.Cihan Oral uzun namlulu silahını yanına alarak Ayşe İnceyol’un evine gitti. Aile bireyleri arasında çıkan tartışmada Oral silahını ateşledi.

Oral, Ayşe İnceyol ile babası Musa ve ağabeyi Neytullah İnceyol’u öldürdü. Annesi Nermin İnceyol’u ise ağır yaraladı.Mahallelinin ihbarı üzerine adrese jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Nermin İnceyol, ambulansla Mutki Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ölen baba ve 2 çocuğunun cenazesi de yapılan incelemenin ardından aynı hastanenin morguna götürüldü.

Jandarma, olayın ardından kaçan Cihan Oral'ın yakalanması için çalışma başlattı.

Editör: Nehir Durdağı