Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da yer aldığı KADEM'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Başkan yardımcılığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın yaptığı KADEM, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılması nedeniyle bir açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da yer aldığı KADEM'den İstanbul Sözleşmesi açıklaması

Yönetim kurulunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın da bulunduğu ve başkan yardımcılığını yaptığı Kadın ve Demokresi Derneği (KADEM), Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılmasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

- İstanbul Sözleşmesi kadına şiddetle mücadele için önemli bir girişimdi. Geldiğimiz noktada zemininden koparılmış ve toplumsal bir gerilim öznesi haline dönüştürülmüş durumda. 

- Verilen fesih kararını da bu gerilimin bir neticesi olarak okuyoruz. 

- Kadın ve Demokrasi Derneği olarak bu konudaki tercihimiz, Avrupa Konseyi'ne söz konusu tartışmaları bertaraf edecek bir yorum beyanı verilmesi yönündeydi. 

- Nitekim şimdiye kadar hükümetin kadın hakları konusunda tüm ön açıcı ve destek politikalarıyla önemli kazanımlara imza atıldı. 

- KADEM olarak, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ‘Varoluşta Eşitlik Sorumlulukta Adalet' sloganıyla genel kadın hakları mücadelesinde kazanımlarımızın ısrarlı takipçisi olacağız. 

- Şiddetle mücadele noktasında 6284 sayılı kanunun daha da güçlendirilmesi ve uygulamalardaki sorunların giderilmesi için tüm gücümüzle çalışacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER