Doğum Ve Yenidoğan Fotoğrafçısı Buse Dalan Doğum Fotoğrafçılarının Diğer Fotoğrafçılardan Farkını Anlattı

Hamilelik, doğum ve yenidoğan fotoğrafçısı Buse Dalan diğer fotoğrafçılardan neden farklı olduklarından bahsetti

Doğum Ve Yenidoğan Fotoğrafçısı Buse Dalan Doğum Fotoğrafçılarının Diğer Fotoğrafçılardan Farkını Anlattı

Hamilelik, doğum ve yenidoğan fotoğrafçısı Buse Dalan diğer fotoğrafçılardan neden farklı olduklarından bahsetti. Öncelikli olarak doğum bir kadının en özel anı ve bir kadın olarak onların hislerine ortak olmamız çok daha kolay. Hepimiz anneliği bir gün tadacak olmanın mutluluğunu ve heyecanını hissediyoruz. Yaptığımız her işte bu heyecanı bir kez daha yaşıyoruz. Bu nedenle de ekibimizin başında bir bayan olarak benim bulunuyor olmam bu hissi sonuna kadar sizinle birlikte hissetmemi sağlıyor.

Doğum fotoğrafçılığı başlıbaşına diğer fotoğrafçılıktan çok daha zor bir iş. Sağlık konusunda önemli anların yaşandığı bu anda en iyi kareleri yakalayabilmek ve ölümsüz kılmak büyük bir iş. Annenin o saatler içerisinde yaşamış olduğu endişe ve heyecan bir tarafta da vücudunda meydana gelen değişiklikler fotoğraflara en özel ve en güzel haliyle yansımalı. Bu açıdan bakıldığında da doğum fotoğrafçılığı ve hamilelik fotoğrafçılığı diğer fotoğrafçılık alanlarına göre oldukça zor.

Fotoğrafçı Buse Dalan: Yenidoğan Fotoğrafçılığında Dikkat Edilmesi Gereken Pek Çok Konu Var

Fotoğrafçı Buse Dalan fotoğraf çekimi yaparken yeni doğan bebekleri korumak adına çok çeşitli önlemler aldığından bahsetti. Özellikle bebeklerin ilk birkaç ay boyunca fotoğraf makinesi flaşından zarar gördüğünü söyledi. Bu nedenle çekimlerde flaş kullanılmadan uyutulup bezi bağlanmış şekilde fotoğrafların çekildiğini söyledi. Flash kullanmama hassasiyeti dışında ekstra önlemler gerektiğini de belirtti.

Annenin ve bebeğin güvenliği her şeyin üstünde bunun için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Doğru ışık, doğru zamanlama gerekiyor dedi. Seçilen aksesuarlar ve tüm ürünlerde antibakteriyel ve antialerjik olarak tercih ediliyor. Bu kriterlere dikkat ettikten sonra her an yapmış olduğumuz çekimlerle kusursuz bir sanat eseri haline geliyor dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER