Yeşilçam'ın usta oyuncusu Kadir İnanır, bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyor. Son bilgilere göre, beynindeki pıhtı atması nedeniyle tedavi görmekte olan İnanır, akciğerlerinde hafif bir enfeksiyon tespit edilmesi üzerine tekrar yoğun bakıma alındı.

Kadir İnanır'ın hayat arkadaşı Jülide Kural, usta oyuncunun sağlık durumu hakkında bilgi verdi. İnanır, geçtiğimiz aylarda da benzer bir nedenle hastaneye kaldırılmış ve uzun bir süre entübe olarak tedavi görmüştü.Evinde tedaviye alınan Kadir İnanır, tekrar yoğun bakıma kaldırıldı. İnanır, akciğerinde oluşan hafif enfeksiyon nedeniyle yeniden Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

Sağlık durumuyla ilgili detaylı bilgi veren Kural, İnanır'ın son tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuştuğunu ancak akciğer enfeksiyonu nedeniyle tekrar hastaneye yatırıldığını açıkladı.

Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili gelişmeler yakından takip edilmekte olup, kamuoyu tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmaktadır.

İnanır'ın yoğun bakıma kaldırıldığını ancak entübe edilmediğini belirten Kural şu ifadeleri kullandı; 

Adıyaman'da küçük kız çocuğu kendini asarak intihar etti Adıyaman'da küçük kız çocuğu kendini asarak intihar etti

“Fizik tedavi merkezinde tedavimiz devam ediyordu ancak akciğerinde görülen hafif enfeksiyon nedeniyle yeniden hastaneye döndük. Bu süreçte asla eve gitmedi. Bir hastaneden diğer fizik tedavi hastanesine geçiş yapmıştık. Yoğun bakımda 3. gündeyiz ama tedbir amaçlı. Çok uzun süre hastanede olması sebebiyle doktorları titiz davranıyor. Büyük bir rahatsızlık değil, entübelik de bir durum yok.”

Editör: Nehir Durdağı