Geçtiğimiz günlerde Konya'da yaşanan kadına şiddet olayına müdahale etmek istediği sırada Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'ı kalbinden bıçaklayarak ölümüne neden olan Kadir Şeker'e üniversite sınavına hazırlanması için özel eğitmen desteği verildi. Şeker'in ayrıca psikolojik destek ve talebi üzerine, dini eğitim aldığı da belirtildi.

Derslerinden geri kalmak istemedi

Kadir Şeker, tutuklanmasının ardından derslerinden geri kalmamak için ailesinden üniversiteye hazırlandığı ders kitapları ile sevdiği kitapları istedi. Şeker'e ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından Ceza İnfaz Kurumları'nda diğer mahkumlara olduğu talebi üzerine eğitim birimince üniversiteye hazırlanması için eğitmen eşliğinde destek verildiği öğrenildi.

Psikolojik destek ve dini eğitim de alıyor

Şeker'in hem kendi kitaplarından hem de cezaevi tarafından verilen kaynaklar ile üniversite sınavına hazırlanmayı sürdürdüğü öğrenildi. Şeker'in ayrıca psikolojik destek ile talebi üzerine dini eğitim de aldığı belirtildi. Öte yandan soruşturmanın cumhuriyet başsavcılığı tarafından en ince ayrıntısına kadar yürütüldüğü ve kısa sürede sonuçlanmasının beklendiği öğrenildi.