İstanbul Kağıthane'de bir grup, aralarında husumet olduğu iddia edilen kişilere silahla saldırdı. Saldırıda 2 kişi hayatını kaybederken 1'i ağır 2 kişi yaralandı.

Kağıthane Gürsel Mahallesi 28 Nisan Caddesi'nde dün saat 21.00 sıralarında aralarında husumet bulunan iki grup caddede karşılaşıp tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine bir grup, silahlarını çıkarıp husumetlilerine ateş etmeye başladılar. Silah seslerini duyan çevredeki vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken sağlık ekipleri ise ilk müdahalelerini olay yerinde yaptığı yaralıları çevre hastanelere kaldırdı. Yaralılar hastaneye kaldırıldıktan sonra polis ekipleri bir süre olay yerinde inceleme yaptı.

Olay yerinde 40 adet boş kovan bulundu. Hastaneye kaldırılan O.Y. ve M.A. hayatını kaybetti, H.Y. ağır yaralı,S.Y. ise yaralı olarak tedavi görüyor.Hayatını kaybedenlerin ve yaralıların suç kayıtlarının olduğu öğrenildi.

Hayatını kaybeden O.Y.'nin kasten yaralama gasp yağma hayatını kaybeden diğer şahıs M.A.'nın hırsızlıktan ağır yaralı olan H.Y.'nin kasten yaralama yaralı olan S.Y.'nin ise kasten yaralama suçlarının olduğu öğrenildi.

Gülsün Bor intihar etti. Gülsün Bor kimdir? Gülsün Bor intihar etti. Gülsün Bor kimdir?

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kağıthane Kaymakamlığı olayla ilgili olarak şu açıklamada bulundu;  "08.04.2024 günü saat 21: 00 sıralarında Gürsel Mahallesi 28 Nisan Caddesi'de meydana gelen ve karşılıklı husumet - alacak verecek meselesinden çıktığı belirlenen silahlı kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş, biri ağır 2 kişi de yaralanmıştır.

Yaralılar, bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili yapılan ilk incelemede; hayatını kaybeden O.Y.'nin kasten yaralama, gasp, yağma suçlarından suç kaydı mevcut olduğu, hayatını kaybeden M.A.'nın hırsızlıktan suç kaydı mevcut olduğu, ağır yaralı H.Y.'nin kasten yaralama suçundan suç kaydı mevcut olduğu, yaralı S.Y.'nin kasten yaralamadan suç kaydı mevcut olduğu tespit edilmiştir. Emniyet ekiplerimizin olay yerinde yaptığı incelemede 40 boş kovan bulunmuş olup olayla ilgili soruşturma başlatılmıştır."

Editör: Nehir Durdağı