İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kahramanlar Operasyonu kapsamında 28 ilde terörle mücadeleye yönelik hava destekli operasyon düzenlendiğini duyurdu. Terör örgütünün kış aylarında kullanmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip imha edildi.Operasyonlarda çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ''Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek'' ifadesini kullandı.

Bakan Yerlikaya  paylaşımında şunları aktardı; “28 ilde 4.731 timden oluşan 61.500 jandarma ile Kahramanlar Operasyonu gerçekleştirildi. Teröristlerin İnlerini Bir Bir Başlarına Yıkıyoruz, Yıkmaya Da Devam Edeceğiz! Jandarma Genel Komutanlığımızın koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarımızca; Kahramanlar Operasyonu kapsamında, J-SİHA ve İHA’ların da kullanıldığı Hakkari, Siirt, Şırnak, Van, Bitlis, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Diyarbakır, Mardin, Batman, Ağrı, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Tokat, Rize, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Muş Ve Sivas’ta olmak üzere 28 ilde operasyon düzenlendi.


Terör örgütünün kış aylarında kullanmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip biricik tek imha edildi. Bu operasyonlarda;

Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'ndaki arıza merak konusu olmuştu: Nedeni ortaya çıktı Üsküdar-Samandıra Metro Hattı'ndaki arıza merak konusu olmuştu: Nedeni ortaya çıktı

11 tane aka mağara ve sığınak imha edildi.
37 kg PATLAYICI MADDE, (bombalı fiil düzenekleriyle beraber yok edildi)
12 tane Mayın/EYP, (polis, jandarma ve askerlerin geçiş güzergahlarındaki yollara yerleştirmek için hazırlanmış)
27 tane piyade tüfeği,
1 tane keskin nişancı tüfeği,
12 tane tabanca,
17 tane av tüfeği
10.135 tane mühimmat,(çeşitli silahlar için)
10 tane el bombası,
6 tane elektrikli fünye,
171 tane tüp ile fazla sayıda gıda, yaşam, sıhhat malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi.


Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Operasyonel kabiliyetimizle terör odaklarını bulduğumuz yerde yok ediyoruz. Etmeye de devam edeceğiz. Yılın 365 günü, 4 mevsim, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek.”
 

Editör: Nehir Durdağı