İzmit Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasındaki yol çalışması tartışmasında kendini yere atan AK Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Efe görüntülere ilişkin açıklamada bulundu.

Kocaeli Şehir Hastanesi'nin çevresinde yapılan düzenlemeler sırasında İzmit Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışanları karşı karşıya geldi.

Devlet Bahçeli'den sokak hayvanları açıklaması: Nasıl uyutulacak ne kadar uyutulacak kim uyutacak? Devlet Bahçeli'den sokak hayvanları açıklaması: Nasıl uyutulacak ne kadar uyutulacak kim uyutacak?

İddiaya göre İzmit Belediyesi ekipleri, şehir hastanesi yanında bulunan ve Tavşantepe Mahallesi'nde kalan sokağın asfalt çalışması için bölgeye gitti. Bu sırada aynı sokakta çalışma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile İzmit Belediyesi çalışanları arasında kavga çıktı.

Ak Parti Belediye

O anlarda orada bulunan AK Parti İzmit Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Efe kendini yere atarak yuvarlanmaya başladı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile yanında bulunanlar, yere düşen İbrahim Efe'ye "Kendini yere atıyorsun, numara yapma." şeklinde  tepki gösterdi.

Olay anına ilişkin kamera görüntülerinin ortaya çıkması üzerine sosyal medya hesaplarından yazılı açıklama yapan İbrahim Efe, "Bu sabah İzmit Belediyesi ekiplerinin olay yerinde engel çıkardığı şeklinde haberi aldığımda öfkeme yenik düştüm, kontrolümü kaybettim. Ailemi, dostlarımı, dava arkadaşlarımı ve bizlere güvenen herkesi hayal kırıklığına uğratan görüntülerin yaşanmasına neden oldum. Çok üzgünüm."  diyerek açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; ''Yaşadığım üzüntüyü ifade edecek kelime bulamıyorum. Özellikle bana çok güvenen ve desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen ailem ve dostlarım başta olmak üzere, değerli dava arkadaşlarımdan, il ve ilçe başkanlarımdan, belediye başkanlarımdan, çok kıymetli hemşehrilerimden hiçbir mazerete sığınmadan özür diliyorum." 
 

Editör: Nehir Durdağı