Koronavirüs salgını tüm dünyayı tehdit ederken, dolandırıcılar yine sahneye çıktı. Sahtekarlar hazırladıkları afişe özel bir hastanede çalışan uzman doktor Eda Albayrak'ın fotoğrafını koyarak, adının "Jessica Porghuca"^olduğunu yazdılar ve sahte vitamin haplarını "Koronavirüse iyi geliyor" diye satmaya kalktılar.

Doktor Albayrak, sosyal medyada yayınlanan ilanı görünce savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Eda Albayrak, şöyle konuştu:

- İki farklı firma, iki farklı ilaç için çalıştığım hastanenin web sitesinde yer alan fotoğrafımı kullanarak reklam malzemesi yapmış. 

- Hem satış yaptıkları web sitesinde hem de sosyal medya hesaplarında fotoğrafımı kullanan firmalardan şikayetçi olduk. 
- Şikayetimizin ardından iki firmada görseli kaldırdı. Benim bilgim olmadan fotoğrafım kullanılmış. Bilmediğim, kullanmadığım ve hastalarıma da önermediğim bir ilaç.

- Hazırladıkları ilanda fotoğrafımı kullanan kişiler, yabancı bir doktormuşum gibi gösterip yabancı bir üniversitede çalışan operatör doktor Jessica şeklinde ismimi de değiştirmişler.

- Tüm dünya koronavirüs ile mücadele ederken çıkar sağlamaya çalışan, halkın sağlığını tehlikeye atan fırsatçıların olduğunu görmek ve buna alet edilmek üzücü. 

- Vitamin ilaçlarını satan firmalardan bir tanesi benimle iletişime geçti. Olayla ilgileri olmadığını bir yanlışlık olduğunu söylediler ve fotoğrafımı kullanan diğer firmanın adını verdi. İkinci firmadan da bu şekilde haberimiz oldu.