Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Uğur Dündar'la ilgili gündeme getirdiği, "TRT Genel Müdürü" iddiasına ünlü sanatçı Tarık Akan'ın yıllar önce yazdığı kitapta yer verdiği ortaya çıktı.

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gazeteci Uğur Dündar arasındaki polemik alevlendi. Dündar, Kılıçdaroğlu hakkında "siyasi rüşvet" iddiasında bulunurken eski CHP liderinin yanıtı sert oldu.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şu iddialara yer verdi "Sağdan soldan vatan evlatlarının idamlarıyla sonuçlanan 68 kuşağı fırtınasında gemisine dalga vurmamış Uğur Dündar, 1980 darbesinin "Bizim Uğur"u, TRT Genel Müdürü…"

Uğur Dündar  söz konusu iddiayı şu şekilde cevapladı; "TRT Genel Müdürü...demişsiniz! Ne 12 Eylül döneminde, ne de öncesi ve sonrasında TRT Genel Müdürü olmak, aklımın ucundan dahi geçmedi." 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı!

Uğur Dündar tarafından yalanlanan "TRT Genel Müdürü" iddiasına, ünlü gazetecinin gençlik yıllarında kavga ettiği sanatçı Tarık Akan'ın 12 Eylül günlerini anlatan bir kitabında yer verdiği ortaya çıktı.

Polis karakoluna götürüldüğünde Uğur Dündar'ın da geldiğini aktaran Tarık Akan'ın Dündar'ın ağzından şunları yazdığı görülüyor;

"Ben TRT Genel Müdürü olacağım; nezaket ziyaretine geldim. Dışarıda herhangi birisine söylemek istediğin bir şey varsa yardımcı olabilirim."

Kitap

Editör: Nehir Durdağı