CHP'nin "İkinci Yüzyıla Çağrı" vizyon toplantısı kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, toplantıda öne çıkan isimlerden biri de partinin ekonomi alanındaki danışman kadrosunda yer alan Hacer Foggo'ydu. Foggo'yu ilk kez vizyon toplantısında görenler hakkında bilgi edinmek için internette arama yapmaya koyulurken, 2015'te yaptığı ortaya çıkan bir sosyal medya paylaşımı ise büyük tartışma yarattı.

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran toplantının ardından herkes Cumhuriyet Halk Partisi'nin ekonomi alanındaki danışman kadrosunda yer alan Foggo'nun biyografisini merak edip internette aramaya koyulurken 2015 yılında yaptığı ortaya çıkan bir sosyal medya paylaşımı ise büyük tartışma yarattı.

Erdoğan mı Mansur Yavaş mı? 26 ili kapsayan anketten bomba sonuç! Erdoğan mı Mansur Yavaş mı? 26 ili kapsayan anketten bomba sonuç!

Jandarma Özel Harekat'ın Hendek operasyonları sırasında bir sınıfta çekilen ve tahtada "Eğitim sırası bizde J.Ö.H" ifadelerinin yer aldığı bir fotoğrafı paylaşan Foggo'nun, attığı tweet'e ise "Siz eğitim yaparken "Savaş İstemiyoruz! Çocukları Öldürmenizi İstemiyoruz! Girişimi"ne göre 44 çocuk öldürüldü" notunu düştüğü görüldü.

Foggo'nun 7 yıl önce yaptığı paylaşım vizyon toplantısının ardından yeniden gündeme gelirken, sosyal medyada çok sayıda kullanıcının da tepkisini çekti.

CHP'nin ekonomi alanındaki danışman kadrosunda yer alan ve derin yoksulluk alanında yaptığı çalışmalarla bilinen Hacer Foggo, Tokat Zile'de doğdu. Hacer Foggo, ağırlıklı olarak insan hakları konularına odaklanan çeşitli gazete ve dergilerde 15 yıl boyunca muhabir olarak çalıştı. 2003 yılından bu yana kent yoksulluğu üzerine çalışmalar yaptı, 2006 yılında kentsel dönüşüm projeleri nedeniyle Romanların yerlerinden edildiği Sulukule, Küçükbakkalköy, Kağıthane'de aktivist olarak mahallelinin yanında yer aldı, davalar açılmasını sağladı.