Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu ATV'de ekrana gelen Kim Milyoner Olmak İster'de genç yarışmacı Berk Göktaş, 5 milyon liralık soruyu açtırdı.

Göktaş geçen hafta 12 soruyu da bilerek 1 milyon lira ödüle hak kazanmıştı.

13. soruyu da açtıran Göktaş, 5 milyon liralık soruyu görmüş oldu.

Soru şuydu:

"Bakara suresinde, kendilerine bıldırcın eti ve kudret helvası verilmesine rağmen İsrailoğullarının, "biz bir çeşit yemeğe asla katlanmayız" diye isyan edip Hz.Musa'dan "Rabb'ine dua et de versin" diyerek istedikleri arasında hangisi yoktur?

A: Mercimek

B: Soğan

Tüm marketlerden toplatılıyor: Ünlü çay markasında zararlı madde bulundu Tüm marketlerden toplatılıyor: Ünlü çay markasında zararlı madde bulundu

C: Nohut

D: Sarımsak"

Berk Göktaş bu sorula da doğru yanıtı vererek program tarihinde ilk defa 5 milyon TL kazanan yarışmacı oldu. 

Doğru cevap C şıkkıydı.

Bakara Suresi 61. ayetin meali şöyle:

"Hani siz, “Ey Mûsâ! Biz bir tek yiyecekle dayanamayacağız. Bizim için rabbine dua et de bize toprağın mahsullerinden; sebzelerinden, kabakgillerinden, sarımsağından, mercimeğinden, soğanından bitirsin” demiştiniz. Mûsâ ise, “İyiyi kötü ile değişmek mi istiyorsunuz? Şehre inin; istedikleriniz orada var” dedi. Zillete, fakru zarûrete mahkûm oldular; Allah’ın gazabına uğradılar. Bu durum, Allah’ın âyetlerini inkâr etmeleri ve haksız yere peygamberleri öldürmelerinin, bütün bunlar da isyan etmeleri ve haddi aşmalarının sonucuydu."

Editör: Gürel Yurttaş