Televizyonların reyting rekortmeni dizisi Kızılcık Şerbeti'nde Apo'yu canlandıran ünlü oyuncu Settar Tanrıöğen'den kötü haber geldi.

Fatih Terim'in kızı Buse Terim boşandı Fatih Terim'in kızı Buse Terim boşandı

Beyin kanaması geçiren Tanrıöğen, beyin kanaması geçirince diziden ayrılmışkı.

İki kez ameliyat olan Tanrıöğen'in taburcu edilmesi bekleniyordu.

Ancak oyuncunun 3. kez ameliyat olduğu ortaya çıktı.
 
Tanrıöğen'in tedavisinin bir süre daha hastanede sürdürüleceği belirtildi.

SETTAR TANRIÖĞEN KİMDİR?

22 Ekim 1960 tarihinde Denizli'de dünyaya geldi. Eğitim hayatına Denizli'de başlayan Tanrıöğen, ilk, orta ve lise eğitimini burada tamaladıktan sonra lisans eğitimi için Ankara'ya gitti. Burada, Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden mezun oldu. 

1994 yılından beri pek çok tiyatro, dizi ve filmde rol aldı. Usta oyuncu 90'lı yıllara damgasını vuran 'Bir Demet Tiyatro'da 'Saldıray Abi' karakteriyle tanındı. Burada Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Erdal Tosun, Zerrin Sümer gibi birbirinden yetenekli isimlerle birlikte rol aldı. 

2009 yılında Vavien filiminde hayat verdiği 'Cemal' karakteri, usta oyuncuya SİYAD Türk Sineması ödülleri kapsamında 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülünü gertirdi. Yeteneli oyuncu yıllar içerisinde onlarca dizi ve filmde canlandırdığı karakterle milyonların gönlüne taht kurdu. 

Settar Tanrıöğen, 2022 yılından beri reyting rekortmeni dizi Kızılcık Şerbeti'nde 'Abdullah Ünal' karakterine hayat veriyordu. 

Editör: Gürel Yurttaş