Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde Emre Torun (30) 22 Nisan 2023'te anne ve babası evde yokken ağabeyi Murat Can Torun'u cinsel organını keserek bıçakla öldürmüş, polise teslim olan zanlı tutuklanmıştı. 

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanığın "tasarlayarak canavarca hisle üst soya karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ağabeyi Murat Can Torun'u öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık Emre Torun (30) ile müşteki baba ve taraf avukatları katıldı. 

Söz verilen sanık Emre Torun, ağabeyinin kendisine çocukken cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek "Ben bu durumu şu ana kadar anlatamadım, sustum. Psikolojik tedavi görmedim. Sebepsiz yere kimse ağabeyini öldürmez" dedi. 

Çanakkale'de feci kaza!  Araç havada birden fazla takla attı Temel Tuman yaşamını yitirdi! Çanakkale'de feci kaza! Araç havada birden fazla takla attı Temel Tuman yaşamını yitirdi!

Olaydan bir gün önce babasına sorununu dile getirdiğini aktaran Emre Torun, olay gününü hatırlamak istemediğini belirtti. 

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, akıl hastalığı ve cezai ehliyet bakımından değerlendirilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edilip rapor alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi. 
 

Editör: Gürel Yurttaş