Konya'da bir emlakçı, tartıştığı arkadaşını yaralayıp ofisinde bulunan mimar arkadaşını öldürdü. İlk olayda emlakçı, arkadaşıyla sokak ortasında tartıştıktan sonra tabancayla vurup kaçtı. Ardından 2,5 saat sonra mimar arkadaşını av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Şüpheli, olay yerine yakın bir noktada polis tarafından yakalandı.

Konya'da 37 yaşındaki emlakçı Mevlüt T., tartıştığı 32 yaşındaki arkadaşı Hasan Aktepe'yi tabancayla yaralayıp, ofisini bastığı 29 yaşındaki mimar arkadaşı Necati Şadi Kılıç'ı ise av tüfeği ile öldürdü. Olay yerinden fazla uzaklaşamadan yakalanan şüpheli gözaltına alındı.

Şanlıurfa'da yolcu otobüsü devrildi: Yaralılar var! Şanlıurfa'da yolcu otobüsü devrildi: Yaralılar var!

İlk olay Konya  Selçuklu ilçesi Beyhekim Mahallesi Şafak Caddesi'nde dün saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Emlakçı Mevlüt T., arkadaşı Hasan Aktepe ile sokak ortasında bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi ile Mevlüt T., tabanca ile Aktepe'yi karnından vurup, kaçtı. Sağlık ekiplerince Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan Hasan Aktepe'nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Aktepe'yi yaraladıktan 2 buçuk saat sonra Yazır Mahallesi Topak Sokak'a gelen Mevlüt T., saat 23.30 sıralarında mimar arkadaşı Necati Şadi Kılıç'ı ofisinde av tüfeği ile vurdu. Göğsünden yaralanan Kılıç yaşamını yitirdi.

Kaçan saldırgan olay yerine yakın bir noktada Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Editör: Nehir Durdağı