25 yaşındaki hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüs nedeniyle görme yetisini kaybetti!

25 yaşında hiçbir kronik hastalığı olmayan genç bir hemşire, Kübra Aslankılıç. koronavirüse yakalandı dahası virüs nedeniyle görme duyusunu kaybetti

25 yaşındaki hemşire Kübra Aslankılıç koronavirüs nedeniyle görme yetisini kaybetti!

Çalıştığı hastanede koronavirüse yakalanan ve tedavi sürecinde görme duyusunu kaybederek bir hafta boyunca hiçbir şey göremeyen Hemşire Kübra Aslankılıç yaşadıklarını anlattı.

Aslankılıç yaşadıkları ile ilgili şunları söyledi:

"Biz 6 kişi başlamıştık Covid servisine. Tüm kalp ve damar cerrahisi servisi gönüllü olarak çıkıp Covid servisine başladı. Pandeminin 20'inci gününde 5'imiz Covid'e yakalandık. 5'imiz de hastanede yattık.

'Hiçbir şey göremedim'

Hastalığın 5'inci gününde aslında iyileşip değerlerin toparlayıp taburcu olmam gerekirken sabah uyandım hiç bir şey görmüyordum. Görme tamamen kayıp. Sadece bir ışık ve gölge görüyorum. Tabi çok tedirgin oldum. Göremediğimi fark edince ağlamaya başladım. Arkadaşlarım doktorları çağırdı. Acilen radyolojiye indim emar çekildim.

Emarda gözümün arka sağ bendinde bir problem olduğu tespit edildi ilaçlı emar çekildim. Bunun sonrasında ilaca bağlı olarak, bir reaksiyon olarak görmemde bir problem olduğu düşünüldü."

Kaynak: NTV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER