6 köy daha karantinaya alındı!

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre 5 köy daha karantinaya alınırken Kütahya Valiliği de bir köyün karantina altına alındığını duyurdu

6 köy daha karantinaya alındı!

Sivas'ın Akıncılar, Koyulhisar ve Suşehri ilçelerine bağlı 5 köy, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Sivas Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Şehir dışı çok fazla hemşehrimizi ağırladığı için her türlü olasılığa karşı, tedbir amaçlı, koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve köylerimizin sosyal izolasyona geçmelerini sağlamak üzere Akıncılar ilçesi Şenbağlar, Koyulhisar ilçesi Boyalı ve Dilekli, Suşehri ilçesi Boyalıca ve Gökçekaş köylerimizde karantina kararı alınmıştır" ifadelerine yer verildi.

Köylere giriş çıkış yasaklandı

Açıklamada, karantinaya alınan köylere, giriş ve çıkışların yasaklandığı bildirildi.

Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Yeşildere köyünde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "İlimiz Simav ilçesi Yeşildere köyünde tespit edilen pozitif vaka nedeniyle karantina uygulanmaktadır" ifadesine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER