65 yaş üstü vatandaşlara bir yasak daha geldi!

Koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzerindekileri kişilere İçişleri Bakanlığı tarafından sokağa çıkma yasağı getirilmesine rağmen, uyarılar dikkate alınmamaya devam ediyor

65 yaş üstü vatandaşlara bir yasak daha geldi!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alıp binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüs, özellikle 65 yaş ve üzerindeki kişileri daha kötü etkiliyor. 

Yaşlılar yasak tanımıyor

Yetkililerin 'evde kal' uyarılarına rağman güzel havayı da fırsat bilen vatandaşlar, özellikle sahil kenarlarına akın ediyor. 65 yaş ve üzerindeki kişileri ciddi anlamda etkileyen ve ölüme kadar götüren koronavirüs salgınını ciddiye almayan yaşlı kesim için İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz gün 65 yaş ve üzeri kişilere sokağa çıkma yasağı getirdi.

Minibüse binemediler

Getirilen bu yasak da etkili olmadı. İstanbul'da hatlı minibüs şoförleri, koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların evlerinde kalması için ilginç bir adım attı. 

Minibüs şoförleri, sokağa çıkma yasağının ardından 65 yaş ve üzeri kişileri minibüse almamaya başladı. Karar kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlar, Pendik'te ve Pendik-Kadıköy hattında çalışan minibüslere binemedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 03:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER