ABD'deki Türk profesör Çilingiroğlu: Koronavirüs patlamasına hazır olun

Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Üniversitesi'nde görevli Türk profesör Mehmet Çilingiroğlu, Türkiye'de kısa süre içinde koronavirüs salgınında patlamaya yaşanacağını ileri sürdü

ABD'deki Türk profesör Çilingiroğlu: Koronavirüs patlamasına hazır olun

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya Üniversitesi'nde görev yapan Türk profesör Mehmet Çilingiroğlu, Habertürk Tv'de canlı yayına bağlanarak Türkiye ve dünya için korkutan açıklamalar yaptı.

Amerika'da zor bir dönemden geçildiğini belirten Çilingiroğlu, "Türkiye'de de koronavirüs salgını patlamasına hazır olun" ifadesini kullandı.

Türkiye'de insanların hala bu işin ciddiyetinin farkında olmadığını vurgulayan Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu, "Ben Amerika'dayım ama Türküm ve ülkemi düşünüyorum. Gördüklerim hiç de iyi değil" dedi.

"Mehmet Çilingiroğlu kimdir?" HABERİNİ OKUYUN

Çilingiroğlu, "Hala insanlar balık tutmaya gidiyor, bir arada yaşıyor, sokaklarda dolaşıyor. Bu böyle gitmez. Ne yazık ki kısa süre içinde Türkiye'de de koronavirüs salgınında patlama olacak" diye konuştu.

Profesör Doktor Mehmet Çilingiroğlu, "Bu iş öyle iddia edildiği gibi hemen bitmez. Mayısta da bitmez, haziran ayında da bitmez, temmuz ayında da bitmez. Nasıl bitecek? Önce çaresi bulunacak. Şu anda burada aşı bulundu, deneniyor. Daha uzun süre salgın sürecek" dedi.

Çilingiroğlu daha sonra yayında sık sık sözünün kesildiğini öne sürerek sinirlenip yayından ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 00:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper
Alper - 1 yıl Önce

Senin profluğun abd de geçer. Sen ilk önce insan ol sonra profluğundan doktorluğundan bahset. Türk insanına ve Türk doktorlarına terbiyesizlik yapan bir insan güzel ülkemizin hiçbir kanalına bağlanması... Hem terbiyesizliği sen yapacaksın hemde sözünün kesildiğini İDDAA edeceksin ayıp be ayıp. En çok sen konuştun en çok sen terbiyesizlik yaptın tüm bunlara rağmen programdaki katılımcı sağlıkçılarımız hiçbir şekilde kaliteli duruşlarından ödün vermediler. Oradan kaçıp hızını alamayıp cnn Türk kanalına bağlandın utanmadan...

SIRADAKİ HABER