Almanya Başbakanı Angela Merkel koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı

Almanya Başbakanı Angela Merkel covid-19 salgını nedeniyle karantinaya alındı. Merkel'in koronavirüse yakalanan bir doktor ile temas kurduğu tespit edildi

Almanya Başbakanı Angela Merkel koronavirüs nedeniyle karantinaya alındı

Almanya Başbakanı Angela Merkel covid-19 salgını nedeniyle karantinaya alındı.  Merkel'in koronavirüse yakalanan bir doktor ile temas kurduğu tespit edildi

Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, yaptığı yazılı açıklamada, Angela Merkel'e cuma günü koruyucu amaçla zatürre aşısı yapan doktorun koronavirüs testinin pozitif çıktığını, bir saat önce basın toplantısı düzenleyen Angela Merkel'in, toplantının ardından doktorun koronavirüs testinin pozitif çıktığından haberdar olduğunu belirtti.

Seibert, bunun üzerine Merkel'in evinde karantina kararı aldığını ifade etti.

Angela Merkel'in karantina günlerinde evinden çalışacağını bildiren Seibert, Başbakanın yakın zamanda koronavirüs testi yaptıracağını vurguladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugünkü basın toplantısında ülke çapında koronavirüsün yayılmasına karşı sosyal temasın en az 2 hafta süreyle daha da kısıtlanması gerektiğini açıklamış, aileler ve birlikte yaşayanlar hariç 2 kişiden fazlasının bir araya gelmesinin yasaklandığını duyurmuştu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, süpermarkette evi için alışveriş yaparken görüntülenmişti.

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok kişinin marketlere hücum edip stok alışverişi yaptığı Almanya'da, Merkel'in sadece birkaç parça ürün satın alması, bu aldığı ürünler arasında 4 şişe şarap bulunması dikkat çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 03:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER