Asker sokağa indi: Yaşlılar evlerinde ölü bulunuyor

Dünya çapında 15 binden fazla can alan koronavirüs için İspanya askeri sokağa indi. İspanya Savunma Bakanı, bazı yaşlıların evlerinde ölü bulunduğunu söyledi

Asker sokağa indi: Yaşlılar evlerinde ölü bulunuyor

Koronavirüs dünya genelinde yayılmaya devam ederken can kaybı da giderek artıyor. Küresel çapta koronavirüs kaynaklı ölü sayısı 15 bini aştı. Çin'de durum kontrol altına alınırken, salgından en çok etkilenen ülkelerden İspanya'dan korkunç bir itiraf geldi.

Sağlık sistemi çöktü

Sağlık sistemi çöken ve hastanelerde yer bulunamayan İspanya'nın Savunma Bakanı Margarita Robles, kan donduran itiraflarda bulundu.

Koronavirüsten ölen kişi sayısının 2 bin 311 olduğunu söyleyen Robles, vaka sayısının 35 bini aştığını söyledi.  İspanya'nın Savunma Bakanı Margarita Robles bu süreçte askerinde salgına yardımcı olmak için sokağa indiğini belirtti. 

Çaresizce ölümü bekliyorlar

Ülkedeki yaşlıların ve korkudan dışarı çıkamayanların evde çaresizce ölümü beklediğini de belirten Bakan Robles şöyle konuştu: “Askerlerin bazı kontrollerinde, yaşlıların evlerinde tamamen terk edildiğini gördü ve hatta bazıları yataklarında ölü bulundu” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER