Askeri birlikte koronavirüs alarmı! Sayı 670'e yükseldi

Burdur 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı'nda, koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan asker sayısı 670'e yükseldi.

Askeri birlikte koronavirüs alarmı! Sayı 670'e yükseldi

Burdur 58'inci Piyade Er Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası'nda 23 askerin Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine, temaslı oldukları tespit edilen askerler Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi'ndeki Asımın Nesli ve Fereli Sinan Efendi yurtlarına yerleştirildi.

Yurtlara yerleştirilerek karantinaya alınan toplam asker sayısının 670'e yükseldiği öğrenildi.

MSB açıklamasında "Burdur’da birliğine yeni katılan yükümlülerimizden 6’sında COVID19 vakası tespit edilmiş, bu personel ile teması olabileceği değerlendirilenler KYK yurtlarında gözetim altına alınmıştır. Yükümlülerimizde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.

Burdur Valiliği, 58'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda görev yapan askerlerde koronavirüs tespit edildiğini duyurmuştu.  Milli Savunma Bakanlığı'ndan  konuyla ilgili şu açıklama yapılmıştı: 

"58’nci P.Eğt.A.K.lığı/Burdur’da birliğine yeni katılan yükümlülerimizden 23’ünde  Covid-19 vakası tespit edilmiş, söz konusu personel ile teması olabileceği değerlendirilenler 12 Temmuz 2020 tarihinde KYK yurtlarında gözetim altına alınmıştır. Pozitif vaka tespit edilen personelimizde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Personelimizin durumu Sağlık Bakanlığı ile koordineli olarak yakından takip edilmektedir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER