Avcılar'da koronavirüs paniği

Avcılar'da koronavirüs teşhisi konulan bir kişinin izolasyon kurallarına uymadığı ihbarıyla polisler harekete geçti

Avcılar'da koronavirüs paniği

İstanbul'un Avcılar ilçesine bağlı Ambarlı Mahallesi'ndeki bir kişinin koronavirüs test sonucunun pozitif çıktıktan sonra izolasyon kurallarına uymadığı gerekçesiyle komşular polise ihbarda bulundu.

Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine olay yerine geldi. Polisler binada hasta olup olmadığını soruştururken 2'nci kattaki ailede hastalık görüldüğü belirtildi. 

"Bizi de eve tıktılar"

Polis ekiplerini pencereden izleyen 27 yaşında olduğunu, bir süre öncesine kadar Ambarlı Limanı'nda çalıştığını belirten kişi, "Nasıl bir hastalık?" diye sorduktan sonra "Babamda koronavirüs testi pozitif çıktı. Bizi de eve tıktılar, 20 Nisan'a kadar dışarı çıkamıyoruz" dedi.

Aynı genç, "Markete gidersem o da arabayla" dedi. Polis ekibindeki görevli bunun üzerine, "Hayır, evden çıkmayacaksınız. Test sonuçlarınız negatif çıkmış olabilir. Ancak, potansiyel risk grubundasınız. Herhangi bir şeye ihtiyacınız varsa, polisi, belediyeyi, kaymakamlıktaki Vefa sosyal destek hattını ararsınız. Devletimiz güçlüdür, biz hallederiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER