Bakan Koca müjdeyi duyurdu: Salgından kesin kurtuluş için tarih verdi:

Yarın itibariyle 35 yaş üstü vatandaşların aşılanacağı müjdesini veren Bakan Koca, "Bu yaz sadece maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz olmayacak, salgın haberlerinden kurtulduğumuz bir yaz olacak" dedi

Bakan Koca müjdeyi duyurdu: Salgından kesin kurtuluş için tarih verdi:

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığındaki Koronavirüs Bilim Kurulu sona erdi. Toplantıda, azalan vaka sayıları ve hızlı şekilde devam eden aşılama programı değerlendirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığındaki Koronavirüs Bilim Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

"35 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR DA AŞILANACAK"

Aşılamada yeni bir safhaya geçildiğini belirten Bakan Koca, "Her bir vatandaşımıza gösterdikleri sabır için müteşekkirim. Son atak aşı ile zaferi getirecek. Aydınlık günlerin habercisi gün gibi ortadır. Aşılarımızı pek çok meslek grubundan insanlarımızın erişimine açtık. Yarından itibaren 35 yaş üstündeki vatandaşlarımız için de aşı randevularını açıyoruz. Şu ana kadar 37 milyon doz aşı yapıldı" ifadelerini kullandı.

"SALGINDAN KURTULDUĞUMUZ YAZ OLACAK"

Başka bir müjde de veren Bakan Koca, "Bu yaz sadece maskelerin yüzümüzü terlettiği son yaz olmayacak aynı zamanda salgın haberlerinden kurtulduğumuz son yaz da olacak. Hepimiz sevdiklerimizle aramızdaki mesafeden kurtulacağız. Aşılanmış nüfusumuzu artırmak ne kadar önemli ise, vaka oranlarımızı hızlı şekilde azaltmak da aynı derecede önemli. Normalleşmede kontrolü kaybettiğimiz zaman varlığını vaka tablosuna yansıtacağını biliyoruz. Halen 80 binden aktif fazla vakamız olduğunu göz ardı edemeyiz. Teyakkuzda olmalı ve tedbirleri boş görmemeliyiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER