Bakan Koca: Salgında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'deki programı kapsamında koronavirüs salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, "Salgında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca: Salgında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Valiliği ile İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti. Koca ziyaretlerin ardından basın toplantısı düzenledi. Koca, salgında tekrar bir şiddetlenme yaşandığını belirterek, "Ülke genelinde hasta sayıları artışa geçti" ifadelerini kullandı. 

Bakan Koca'nın açıklamaları: 

"Salgında tekrar bir şiddetlenme yaşıyoruz. Ülke genelinde hasta sayıları artışa geçti ancak bu artışın ülkenin her yanında eşit oranda olmadığını biliyoruz. Bazı illerde yükselişler görülürken bazı illerde tedbirlerle salgını kontrol altında tutabiliyoruz. 

İzmir'de bir ay öncesine göre yüzde 42 oranında vaka artışı var. Zatürre oranı yüzde 8.2'den 4 oranına kadar düştü. Hastane yatışlarında da bu anlamda stabil bir döneme girdiğimizi söylemek istiyorum. Hedefimiz hastane yükünü her geçen gün azaltmak. 

Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş maalesef ağır hasta ve vefatların da artışına sebep oluyor. Temizlik, maske ve mesafeden taviz veren her ilimizde bu tablo ile karşılaşıyoruz. Bugün bölgedeki durumu yerinde görmek için buradayız."

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER