Başbakanın yakın koruması koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Covid-19 salgını Avrupa'da en büyük darbeyi İtalya'ya vurdu. İtalya'da binlerce koronavirüs vakası tespit edilirken on binlerce ölüm de meydana geldi. Son olarak İtalya'da hayatını kaybedenler arasında Başbakan Conte'nin yakın korumalığını yapan polis memuru olduğu ortaya çıktı

Başbakanın yakın koruması koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

1 ayı aşkın süredir koronavirüs salgınıyla mücadele etmeye çalışan İtalya'da ölümler 14 bini aştı. Yeni kayıplar ise her gün açıklanıyor. Son olarak İtalya Başbakanı Conte'nin yakın korumasının da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi

İtalyan basınına yansıyan bilgilere göre, Başbakan Conte'nin yakın korumalığını yapan ve geçen ay ortasında Kovid-19 teşhisi konulan 52 yaşındaki Giorgio Guastamacchia, bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

İki çocuk babası olan koruma memurunun tedavisi için görevden ayrılmadan önce Başbakan Conte ile yakın teması bulunmadığı ve Başbakan'ın seyahatlerine eşlik etmediği bilgisi paylaşıldı.

Eski başbakanlardan AB Komisyonunun Ekonomi İşlerinden Sorumlu Komiseri Paolo Gentiloni de Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Giorgio Guastamacchia'yı örnek polis memuru olarak hatırlıyorum. Ailesinin ve çalışma arkadaşlarının acılarını paylaşıyorum." ifadesini kullandı.

Bir süredir Tor Vergata Kliniğinde tedavi gören Guastamacchia'nın Kovid-19 testinin mart ortasında pozitif çıkmasının ardından Başbakan Conte’ye de test yapılmış ve test negatif çıkmıştı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER