Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı

Son dakika... AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın korona virüse yakalandığı belirtildi. Müşahede altına alınan Yıldırım'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Binali Yıldırım koronavirüse yakalandı

Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım korona virüse yakalandı. Bir süredir Erzincan'da tatil yapan Binali Yıldırım'ın koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. 

Memleketi Erzincan'dan döndükten sonra virüs belirtileri görünen Binali Yıldırım Ankara Şehir Hastanesi’ne gidip Covid-19 testi yaptırdı. Test sonucu pozitif çıkan 64 yaşındaki Yıldırım müşahede altına alındı.

Binali Yıldırım’ın hastalığının seyrinin çok şiddetli geçmediği, binaya yürüyerek giriş yaptığı ve hastanede normal odada tutulduğu öğrenildi. 

Ayrıca haberin duyulmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Yıldırım’ı hastanede yalnız bırakmadığı belirtildi. 

Danışmanı yalanladı ama kendisi pozitif dedi

Binali Yıldırım'ın danışmanı Sinan Çetin bu iddiayı yalanladı. Çetin, Yıldırım'ın rutin kontroller için eşiyle birlikte hastaneye gittiğini ve hastaneden çıktığını ifade etti.

Binali Yıldırım Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

1- Vücut kırgınlığı nedeniyle bu sabah Semiha Hanım ile birlikte Ankara Şehir Hastanesi'ne başvurduk. Yapılan tetkikler sonucu Covid-19 testimizin sonucu pozitif çıkmıştır.

2- Durumumuz iyi, herhangi bir olumsuzluk yok. Doktorlarımız, süreci evde geçirmemizi uygun gördüler. Vatandaşlarımızdan TMM kuralına riayet etmelerini özellikle istirham ediyoruz. Dua eder, dua bekleriz.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER