Bodrum'da koronavirüs: Yüzlerce var, ilk kaybımızı verdi, hızla yayılıyor

Koronavirüs tatil beldesi Bodrum'u da etkisi altına aldı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras flaş açıklamalarda bulundu

Bodrum'da koronavirüs: Yüzlerce var, ilk kaybımızı verdi, hızla yayılıyor

Dünyayı kasıp kavuran, Türkiye'de de etkisi artıran koronavirüs salgını Muğla'nın Bodrum ilçesinde de yayılıyor.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrumlulara seslenirken çarpıcı açıklamalar yaptı. Aras şunları söyledi:

- Bodrum'da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor.  Durum son derece ciddi. Görünmeyen bir düşmana karşı savaşıyoruz. Hayat adeta durdu.  Ben belediye başkanınız olarak bu süreçte size her zaman şeffaf olmaya özen gösterdim.  Bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğimden kimsenin kuşkusu olmasın.

-  Alınan kararları, yayınlanan genelgeleri zaman geçirmeden sizlere duyurmak için tüm ekibimle çalışmaya devam ediyoruz ve tedbirler alıyoruz.

- Bodrum'da şu anda pozitif vakalarımız var ve artmaya devam ediyor. Onlarla bir şekilde temas eden yüzlerce hemşehrimiz olduğunu düşünüyoruz.

-  İlk kaybımızı dün verdik ve defnettik. Bizler her türlü pandemiye karşı mesai harcıyoruz, önlemlerimizi almaya çalışıyoruz.
 Ancak bunları siz olmadan başaramayız.

- Bu hastalığının şu anda özel bir tedavisi yok ancak bulunana kadar zaman kazanmak zorundayız. Bu yüzden mümkün olduğunca dışarı çıkmayın evde kalın.

-  Faaliyetlerinize ara verin.  Acil sağlık ve gıda ihtiyaçlarımız dışında şehiriçi ve şehirlerarası dolaşımdan vazgeçin ve evinizde kalın.  Aksi takdirde 15 gün sonra önlem almak için çok olacak ve eyvah demekten başka yapacak bir şeyimiz kalmayacak.

- Çok zor olduğunu ve hayatınıza, ekonominize müdahale edildiğini düşündüğünüzü biliyorum.  Ancak bu kısıtlamaların geçici bir süre için yapıldığını ve hayatımızı kurtarmak için zorunlu olduğunu da bilmenizi istiyorum.

- Büyüklerimize bu dönemde hastalıklı gibi davranmayın. Saygılı olun, taşıdıkları riskleri anlatın.  Gençler de kendilerini izole etmedikleri takdirde evde birlikte yaşadıkları büyüklerine hastalık taşıyabilirler.

- Biz Bodrum'da yayılma sürecini yavaşlatabiliriz. Buna inanıyorum. Bunu ancak kendi kurallarımızı koyarak ve uygulayarak yapabiliriz.  Gelin, biz Bodrum'da sokağa çıkma yasağını kendimiz ilan edelim.
 

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER