Durum vahim! Köylerde peş peşe karantina

Koronavirüs salgını nedeniyle köylerde komple karantina altına alınma işlemleri devam ediyor. Bugün iki köy daha karantinaya alındı

Durum vahim! Köylerde peş peşe karantina

Rize, Tunceli, Van'ın köyleri derken köylerde koronavirüs salgını yayılıyor.

Bugün iki köyde daha komple karantina kararı alındı.

Günün ilk haberi Çankırı'dan geldi. Çankırı'nın Çerkeş ilçesine bağlı Aliözü köyünde, şehir dışından cenazeye gelen bir kişinin dönüşte yaptırdığı testin pozitif çıkması sonrasında köye giriş ve çıkışlar geçici süreliğine durduruldu. 

Jandarma ekipleri tarafından giriş ve çıkışlara kapatılan köyde şimdiye dek herhangi bir vakaya rastlanmazken, sağlık ekipleri de köye giderek vatandaşlara gerekli testleri yaptı. 

Ekipler, köyde olumsuzluk olup olmadığı noktasında teşhislerde bulunmayı sürdürürken, kurallara uyulması gerektiğini belirtti.

İkinci haber ise Kütahya'dan geldi.

Kütahya Valiliği, Simav ilçesine bağlı Yeşildere köyündeki bir kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığını ve bu nedenle karantina uygulamasının başlatıldığını açıkladı. 

Açıklamada, "İlimiz Simav ilçesi, Yeşildere köyünde tespit edilen pozitif vaka nedeniyle karantina uygulanmaktadır. Lütfen, evde kalın. Bulunduğunuz şehirde, kasabada, köyde kalın. Zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin” denildi.

Köye giriş çıkışların kapatıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER