Eski AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni koronavirüsü yendi

Geçtiğimiz hafta koronavirüse yakalanan eski Adana AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, yaptığı açıklamada koronavirüsü yendiğini açıkladı

Eski AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni koronavirüsü yendi

Tümm dünyayı derinden sarsan koronavirüs etkisini sürdürmeye devam ediyor. Birçok insanın canına mal olan virüse 51 yaşındaki Eski Adana AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni de yakalandğını duyurmuştu. Fikret Yeni tedavi gördüğü hastanede koronavirüsü yenerek taburcu oldu. Evinden tedavisine devam edildiğini sosyla medya hesabından duyuran Fikret Yeni, devletin uyguladığı kurallara uyulması gerektiğini söyledi.

Azami derecede dikkatli olmalıyız

Fikret Yeni, şu ifadeleri kaydetti:

“Tüm insanlığın mücadele ettiği Covid-19 salgını artık hepimiz için bir realite. Hiçbirimiz bu hastalık bize bulaşmaz noktasında bir düşünceye sahip olmamalı, azami derecede dikkatli olmalıyız. Devletimizin, sağlık kurumlarımızın açıkladığı tedbirlere uymalı ve evde kalmalıyız. Şahsıma da geçtiğimiz hafta içerisinde Covid-19 teşhisi konuldu. Başarılı bir tedavi süreci sonunda taburcu edildim ve tedavime izole edilmiş şekilde artık evimde devam ediyorum. Hastalığı tecrübe etmiş birisi olarak uyarılara riayet etmenin öneminin altını çizmek istiyorum. En iyi tedbirin kendimizi izole etmek, sosyal mesafeyi korumak olduğunu unutmadan hareket etmeliyiz. Mecbur kalmadıkça sokağa çıkmamalı, sevdiklerimiz ve kendimiz için mutlaka evde kalmalıyız. Bu süreci ülke olarak birlik ve beraberlikle en başarılı şekilde aşacağımıza eminim. Unutmayalım; hiçbir virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Ve hiç bir sosyal aktivite sevdiklerimizden, ailemizden, yaşlılarımızdan, büyüklerimizden ve milletimizden daha fazla ehemmiyete sahip olamaz.”

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER