Hayvandan insana koronavirüs geçer mi?

Hong Kong'da sahibinden bir kediye koronavirüs bulaştı. Ancak hayvandan insana koronavirüs geçer mi? sorularına bilim adamları, koronavirüsün hayvandan insana geçtiğine dair bir kanıt olmadığını söylüyor

Hayvandan insana koronavirüs geçer mi?

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs sadece insanlara değil hayvanlara da bulaşıyor. Hong Kong'da sahibinden kediye koronavirüs bulaştı. Dünyada ikinci kez koronavirüsle enfekte olan ikinci kedi oldu. Kedinin sahibi 25 yaşındaki kadının durumunun kritik olduğu bildirildi. 

Tarım ve Balıkçılık Departmanı, kedinin herhangi bir hastalık belirtisi göstermediğini belirtti ve halkı, evcil hayvanlarını terk etmeme çağrısında bulundu. 

Bir köpek koronavirüs nedeniyle öldü

Ayrıca Hong Kong'da iki köpekte de koronavirüs görüldü.  Bunlardan biri olan ve 60 yaşındaki bir kadına ait olan Pomeranian cinsi köpeğin karantinadan salındıktan sonra yaşamını yitirdiği belirtildi.

Ancak vatandaşların en çok merak ettiği ve akıllarda şüphe bırakan hayvandan insana koronavirüs geçer mi? sorularına uzmanlar cevap verdi. Uzmanlar, koronavirüsün hayvandan insana geçtiğine dair herhangi bir kanıtın olmadığını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER