İlk Sağlık Müdürü Mehmet Koç'tan itiraf: Bu hızda giderse bir Şehir Hastanesi daha yetmez!

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hasta kabulüne başlayan Konya Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunurken koronavirüsle ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı

İlk Sağlık Müdürü Mehmet Koç'tan itiraf: Bu hızda giderse bir Şehir Hastanesi daha yetmez!

Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, hasta kabulüne  başlanan Konya Şehir Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.

Şehir Hastanesinde yaptığı incelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mehmet Koç, kentte artan koronavirüs vaka sayılarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Pandemiden dolayı hastanelerde yoğun bir süreç yaşandığını aktaran Mehmet Koç, şunları söyledi:

- Konya olarak pandemide yoğun bir süreç yaşıyoruz.  Bu nedenle de Konya Eğitim ve Araştırma Hastanemiz tamamen pandemi hastanesi olarak hizmet devam edecek.

- Kovid-19 dışı hastalarımızın tedavilerinin yapılması açısından Şehir Hastanemiz büyük yük kaldıracak. 

- Konya Kovid ile yoğun bir dönem yaşıyor ancak diğer acil durumlarda vatandaşlarımız hiçbir mağduriyet yaşamayacaktır. 
- Sadece Kovid dışı hastaların tedavi edildiği tek merkez Konya Şehir Hastanesi olacaktır.

- Bayram itibarıyla  ekiplerimizle devamlı olarak irtibat halindeyim. ‘Hiçbir hasta hiçbir hastanede mağdur oldu yatırılamadı’ diye bir durum olmadı.

- Şu anda pandemiyi güzel bir şekilde yönetiyoruz ancak vatandaşlarımızdan ricamız; maske, sosyal mesafe ve temizliğe dikkat edelim.

- Eğer bu hızda gider ise bir şehir hastanesi daha olsa yetmez. Biz süreci iyi yönetiyoruz ama vatandaşlarımız dikkat etmezse yurt dışında gördüğümüz manzaraları yaşarız.

- Şu anda yatak sorunumuz, yoğum bakım sorunumuz yok. Bu süreci gayet iyi götürüyoruz. Şehir Hastanemizi bu nedenle temiz hastane olarak devam ettirmek istiyoruz. Vatandaşlarımız daha çok dikkat ederse diğer  hastanelerde en kısa sürede normale dönecektir.

- Kesinlikle başka bir ilden otobüslerle, özel araçlarla hasta transferi yok. Bu tamamen sosyal medyada sağlık sistemimizi veya sağlık yönetimlerimizi zora sokmaya çalışanların uydurduğu bir şehir efsanesi. Bütün hastalarımız maalesef Konya'dandır. Bunu da üzülerek belirtiyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER