İstanbul'da karantinadan kaçan adam Rize'de yakalandı

Koronavirüs testi pozitif çıkan, hastanedeki tedavisinin ardından İstanbul'da evinde karantinaya alınan adam, memleketi Rize'nin Fındıklı ilçesinde yakalandı

İstanbul'da karantinadan kaçan adam Rize'de yakalandı

İstanbul'da 60 yaşında olduğu belirtilen K.E. koronavirüs testi pozitif çıktığı için önce hastanede tedavi edildi.

Daha sonra İstanbul'daki evinde karantinaya alınan adamı kontrole giden sağlık görevlileri bulamadı.

Bunun üzerine polise haber verildi. K.E.'nin memleketi Rize'nin Fındıklı ilçesinde olduğu ortaya çıkınca polis giderek yakaladı.

K.E. hastaneye götürülerek gözlem altına alınırken, Fındıklı'da kaldığı bina da komple karantinaya alındı.

Yaptığı bu harekete rağmen "Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim. Tüm çevrem de beni bu şekilde bilir" diyen Rizeli adam, sosyall medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

- Bu yazın hazin bir şekilde mobilya mağazasında, yüksekten düşmesi sonucu, eşimin vefat etmesinden sebep, tüm aile bireyleri olarak ağır bir travma geçirdik. Bu üzüntü, tansiyon hastası olmamında etkisinden sebep İstanbul'daki evimde bayıldım. 

- 112 Acil beni alıp hastaneye götürdü. Sabaha kadar müşaade altında kaldım. Beni hastaneden bir bulgu olmaması sebebi ile ilaç yazıp taburcu ettiler. 4-5 gün evimde kaldıktan sonra tekrardan hastaneye gittim ve yine 2 günde hastanede müşaade altında tutuldum. Taburcu edilmem sonrasında evime geldim. 

- Eşimi kaybetmem ve yaşamış oluğum bu durumlardan dolayı psikolojik travma yaşadım, bu nedenden memleketime gitmek istedim. Ayrıca 31.03.2020 tarihinde eşimin vefatı ile alakalı mahkemeye de katılmak istedim, ancak ben buraya geldikten çok sonra tüm duruşmalardan iptal edilmiştir. 

- Hastanede kaldığım süre zarfında şahsıma 'Pozitif' olduğuma dair herhangi bir bilgi aktarımında bulunmamışlardır. 17 gün sonra Rize/Fındıklı ilçesindeki evime Polis ekipleri gelip 'Pozitif' olduğumu söylediler. 

- Pozitif olduğumu bilsem, oğullarım ve gelinimi ile birlikte arabayla seyahat edip, hem kendimin hem de onların hayatlarını tehlikeye atar mıydım? Bilinçli bir insan olduğum kanaatindeyim, tüm çevremde beni bu şekilde bilir" ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER