Japonya koronavirüse iyi gelen Avigan ilacını ücretsiz dağıtacak

Koronavirüsle mücadelede en başarılı ülkeler arasında yer alan Japonya, koronavirüse karşı iyileştirici özelliği olduğu belirtilen Avigan ilacını isteyen ülkere ücretsiz verecek

Japonya koronavirüse iyi gelen Avigan ilacını ücretsiz dağıtacak

Covid-19 salgınına iyi geldiği belirtilen "Avigan" isimli ilaç, Japonya tarafından talep eden ülkelere ücretsiz şekilde dağıtılacak

Ulusal NHK televizyonunun haberine göre, Kabine Baş Sekreteri Suga Yoşihide, yaptığı basın toplantısında, Kovid-19'la mücadele çerçevesinde ilaç yardımı hakkında açıklamalarda bulundu.

İhtiyaç miktarına göre Avigan gönderilecek

Yaklaşık 30 ülkenin Japonya'dan ilaç yardımı talep ettiğini aktaran Suga, bir Japon firmasınca geliştirilen grip ilacı Avigan'ın klinik testlerinin sürdüğü bilgisini paylaştı.

Suga, talep gönderen ülkelerle temaslarını sürdürdüklerini vurgulayarak, ülkelere hem bedelsiz hem de ihtiyaçları miktarınca ilaç göndereceklerini de ifade etti.

Haberde, Avigan'ın etki ve güvenlik kapsamlı laboratuvar testlerinin Japonya'da sürdüğü, Çin'deki araştırmalarda da Kovid-19'a yakalanmış kişilerin testlerinde olumlu etki gösterdiği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER