Kadir Has Üniversitesi'nin rektörü, eşi ve oğlu koronavirüse yakalandı

Koronavirüs salgını giderek büyüyor. Bu kez de Kadir Has Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Sondan Durukanoğlu Feyiz, kendisine, eşine ve oğluna koronavirüs pozitif teşhisi koyulduğunu açıkladı

Kadir Has Üniversitesi'nin rektörü, eşi ve oğlu koronavirüse yakalandı

Koronavirüs salgını giderek yayılırken, bir haber de Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz'den geldi.

Feyiz, ailesiyle birlikte koronavirüse yakalandıklarını açıkladı.

Yaşadıklarını üniversitedeki çalışma arkadaşlarıyla paylaşan Feyiz, şunları söyledi:

- 13 Mart Cuma sabahı yüksek ateş ve titreme ile hastaneye başvurdum. Test sonucu 18 Mart'ta pozitif olarak bildirildi. Daha sonra Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındım,

- Başarıyla devam eden tedavim 25 Mart'ta sona erdi, taburcu edilerek eve gönderildim.

- Daha sonra eşim ve 22 yaşındaki oğlumun test sonuçları da pozitif çıktı.

- Şu anda eşimin hastanede tedavisine devam ediliyor. Oğlum ise bir başka evde karantina altında. 

- Sevgili gençler, sevgili öğrencilerim insanlık büyük bir trajedi yaşıyor. Sizler bu hastalığı anlamadan geçiriyorsunuz, oğlumda hastalığın emaresi bile yok. Bu sizi çok büyük bir hastalığı yayma potansiyeli adayına dönüştürüyor. Sizlerden ricam, lütfen lütfen yuvanızda kalın.

- Sizlerden bir şey daha rica edeceğim, sadece kendinizin değil, her biriniz yakın akrabalarınızdan en az beş kişinin de evde kalmasını sağlayın. 6 bin nüfuslu bir aileyiz, her birimiz bunu başardığımızda, 30 bin kişiyi yuvalarında tutabiliyor olacağız.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER