Koca önce Soylu ile görüştü, sonra verileri açıkladı: Koronavirüste bir ay sonra ilk kez!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir toplantı yaptı. Ardından da koronavirüste güncel verileri açıkladı

Koca önce Soylu ile görüştü, sonra verileri açıkladı: Koronavirüste bir ay sonra ilk kez!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir toplantı yaptı.

Toplantıda Kurban Bayramı ile ilgili önlemler konuşuldu.

Koca, şu açıklamayı yaptı:

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile bugün yaptığımız kapsamlı görüşmede, salgında mevcut durumu, dünyada ve ülkemizdeki seyri değerlendirip, tedbirleri ele aldık. Bakanlıklarımız arası koordinasyonu, Kurban Bayramında gerekli uygulamaları gözden geçirdik.”

Koca daha sonra da koronavirüste güncel verileri açıkladı.

Yeni tabloya göre, bir gün içinde 963 yeni vakanın tespit edilmesi sonucu vaka sayısı 227 bin 982’ye yükseldi. Bugün 15 kişinin hayatını kaybetmesiyle vefat edenlerin sayısı 5 bin 645 oldu.

Açıklanan verilerde bugün 47 bin 412 corona testi yapıldığı belirtilirken toplam test sayısının 4 milyon 665 bin 383’e ulaştığı ifade edildi. İyileşen hasta sayısının da bin 92 artarak 211 bin 561'e yükseldiği açıklandı.

Corona virüsü nedeniyle yoğun bakımda bulunan hasta sayısının bin 280, entübe hasta sayısının da 403 olduğu belirtildi.

Sosyal medya hesabından güncel verilere ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı:

- Test sayımız, temaslı taraması sonucu, iki gün içinde 47.500 seviyesine çıktı. Yeni vaka sayımızda düne kıyasla 64 artış var.

- Son 24 saat içindeki vefat sayımız, 30 GÜN SONRA İLK KEZ 15 olarak gerçekleşti. Yeni iyileşen hasta sayımızda düne göre artış var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER