Koronavirüs aşısı geliştirildi: Ekim’de başlıyor!

İsviçre’nin Bern Üniversitesi’nde Bağışıklık Uzmanı Martin Bachmann, rahim ağzı kanseri ve Hepatit- B aşısı gibi "parçacık" sistemiyle çalışan Covid-19 aşısı geliştirdiklerini duyurdu

Koronavirüs aşısı geliştirildi: Ekim’de başlıyor!

Dünyanın çeşitli yerlerinde binlerce bilim adamı corona virüsü aşısı için çalışırken, ilk müjdeli haber İsviçre'den geldi. Bern Üniversite Kliniği’nde görevli Bağışıklık Uzmanı Dr. Martin Bachmann, bu yıl herkese uygulanabilecek bir Covid-19 aşısı geliştirdiklerini açıkladı.

İsveçlilere uygulanacak

Bachmann'ın bu yöndeki çalışmaları ve açıklamaları Sağlık Denetim Merkezi Swissmedic tarafından da doğrulandı. Ancak çalışmaların daha sürdüğü vurgulandı. Bachmann, bu yıl ekim ayından itibaren aşının İsviçrelilere uygulanmasına başlanabileceğini duyurdu.

İlk bölüm Haziran'da

Aşının ilk bölümünün haziran ayında deneneceği, yıl sonuna doğru da İsviçre makamlarının “geçici de olsa” onayının çıkabileceği hesaplanıyor. Aşının denemelerine küçük bir grup üzerinde başlandığı belirtilirken Bachmann, “Tüm tıbbi gereklilikleri uyguluyoruz. Sadece süreci hızlandırıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER