Koronavirüs hapishanelere de sıçradı: Mahmut Yeter öldü, ailesine söylemediler

Koronavirüs hapishanelerde de ortaya çıktı. Samsun Bafra F Tipi Cezaevi'nde bulunan Mahmut Yeter isimli hükümlü koronavirüsten hayatını kaybetti

Koronavirüs hapishanelere de sıçradı: Mahmut Yeter öldü, ailesine söylemediler

Koronavirüs Türkiye'de hapishanelere de sıçradı.

Samsun Bafra T Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Mehmet Yeter isimli hükümlünün corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı. 

Cezaevinde meydana gelen ilk ölüm olayını, mahkumun oğlu Ferhat Yeter sosyal medya hesabından açıkladı. 

3 yıldır Bafra Cezaevi'nde bulunan 70 yaşında ve şeker hastası hükümlü Mehmet Yeter'in 16 Mart’ta sağlık sorunları nedeniyle 19 Mayıs Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yatırıldı ve bir hafta sonra da sol bacağı kesildi. 

26 Mart tarihinde hastaneden taburcu edilen Mehmet Yeter, kısa süre sonra bi kez daha fenalaştı. Tekrar hastaneye kaldırılan Yeter, vefat etti.

Mehmet Yeter'in oğlu Ferhat Yeter, babasının hayatını kaybettiğini bir başka mahkumun yakınından öğrendiğini belirtti. Sosyal medya hesabından savcılığın Mezarlık Müdürlüğü'ne gönderdiği belgeyi ve defin belgesini yayınlayan Ferhat Yeter, şu ifadeleri kullandı:

- Babam 4 gün önce Samsun ceza evinde veffat etti. Tarafıma kurum tarafından bu konuyla ilgili hala bir bilgilendirme yapılmadı. Ceza evinden bir mahkum yakını bizi arayarak babamın vefat bilgisini verdi.

- Önce kimseye haber vermeden ameliyat ile bacağı kesilmiş akabinde Covid-19 virüsünden vefat etmiş. Babamın vefat ettiği cezaevi Samsun Cezaevi’dir. Bacağı kesildikten sonra tekrar cezaevine götürülüyor ve orada enfeksiyon şüphesi görünüyor ve tekrar hastaneye götürülüyor.

- Samsun cezaevinde Covid-19 olduğu böylelikle resmileşmiştir. Babamın ölümü hakkında ailece şüphelerimiz var. Cezaevi ve hastanenin çok büyük ihmalleri olduğu ortada. Bazı ihmaller cinayettir.

Ferhat Yeter’in paylaştığı ve Cumhuriyet Savcısı tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda ise, şu ifadeler yer aldı:

- Mehmet Yeter isimli hükümlü Covid-19 hastalığına bağlı nedenlerden dolayı vefat etmiştir. Kişinin ailesine ulaşılamamıştır.

- Şahsın bulaşıcı salgın hastalık sebebiyle vefat etmiş olması sebebiyle morg gibi ortak sağlık kullanım alanlarında uzun süre bekletilmesinin toplum sağlığının riske sokması ve bulaşıcı hastalık yayılma riskinin artması sebebiyle gerekli önlemler alınarak bekletilmeden talimatın tarafınıza ulaşmasıyla kişinin defin edilmesi rica olunur.

Mehmet Yeter'in cenazesi, savcılığın yazısının ardından Derecik mezarlığında toprağa verilirken kaldığı koğuşta karantina uygulandığı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER