Koronavirüs Rize'de: 1 belde ve 4 köy karantinaya alındı

Rize'de koronavirüs nedeniyle 1 belde ve 4 köye giriş ve çıkışlar yasaklandı

Koronavirüs Rize'de: 1 belde ve 4 köy karantinaya alındı

Tüm dünyada binlerce kişinin ölümüne yol açan, Türkiye'de de etkisini fazlasıyla hissettiren koronavirüs nedeniyle Rize'de olağanüstü önlem alındı.

Rize merkeze bağlı Kendirli beldesi ve Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri koronavirüsü nedeniyle karantina altına alındı. Bu yerlere giriş ve çıkışlar da yasaklandı. 

Rize İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada şöyle denildi:

- Söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışlar denetime tabi tutulup, giriş çıkışlara izin verilmeyecektir. Yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimleri alınacak, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecektir.

- Semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacaktır. Yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetlenecektir.

- Ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır. 
 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER