Koronavirüs Zonguldak'ta: 22 vaka, 1 ölü!

Türkiye'de ilk kez bir ilin koronavirüs raporu açıklandı. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, düzenlediği basın toplantısında ilin verilerini açıkladı

Koronavirüs Zonguldak'ta: 22 vaka, 1 ölü!

Türkiye'de ilk kez bir ilin koronavirüs raporu açıklandı. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Ertuğrul Güner ve Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ile birlikte basın toplantısı düzenlendi.

Bektaş'ın açıklamaları şöyle:

- Bizim vakalarda tespit ettiğimi tek bağlantı İstanbul gözüküyor. Yurt dışı, umreci şu bu değil. Almancı, İtalyancı değil.

- Dolayısıyla İstanbul kaynaklı gidiş gelişlere herkesin dikkatli olmasını istiyoruz. Belki bu konuda bakanlığımız bizden eğer isterse daha ileri tedbirleri getireceğiz. 

- Bugün itibariyle 22 pozitif vakamız var. Bu gün bir hastamızı kaybettik. 62 yaşındaki bir kadın. Aynı zamanda yüksek tansiyon, şeker ve astım hastası bir hastamızı bu gün kaybettik.

- Bu riskle beraber yaşıyoruz.  Zonguldak’ta bütün mevcut corona virüs kapmış hasta sayısı 22 midir. Herkes biliyor ki değil. Biz 22’sini tespit ettik. Biz hepsini tespit ettik diyebilir miyiz ki? Bizim tespit ettiklerimizin 22’si pozitif çıktı. Bunu diyebiliriz.

-  Bu bize ne kadar ışık tutabilir, biraz tutar. Ama bırakın ışık tutması gereken kurumlara ışık tutsun. Biz hepimiz asıl üzerimize düşen şeyin üzerine yoğunlaşmalıyız.

- Böyle bir risk var. İçimizde. Bundan korunmuş hiç kimse hiçbir sokak, mahalle, semt yok. Tedbirlerimizi ona göre almak zorundayız. Herkes kendi OHAL’ini ilan etmeli.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER