Koronavirüse ikinci kez yakalanmak mümkün mü? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara cevapladı

Birçok vatandaşın aklında olan 'Koronavirüse ikinci kez yakalanmak mümkün mü?' sorusunun cevabını Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara yanıtladı

Koronavirüse ikinci kez yakalanmak mümkün mü? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara cevapladı

Koronavirüs salgını Türkiye'yi etkisi altına almaya devam ederken Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara birçok insanın aklına yer eden 'Koronavirüse ikinci kez yakalanmak mümkün mü?' sorusuna cevap verdi.

'Koronavirüse ikinci kez yakalanmak mümkün mü?

İyileşen Koronavirüs hastasından bir başka viral enfeksiyon geçirirken alınan örneğin de testin pozitif çıkmasına neden olabileceğini kaydeden Prof. Dr. Kara, "O nedenle de bugün Kore'den gelen 'insanlar ikinci defa hastalanıyor mu' sorusunun cevabını biraz daha bilgilerimiz ortaya çıktıkça söylememiz lazım. Tüm bu olasılıklar açıkçası bizim hala aklımızda tutmamız gereken şeyler. Korkalım mı? Bilgi gelinceye kadar bence korkmayalım. Çünkü hastalanan bir kişinin ikinci defa hastalanma olasılığı çok düşük ve o ihtimal şu anda biraz uzak görünüyor. İçimiz rahat olsun mu? Hayır, bu bilgiyi mutlaka takip edelim, ne olduğunu anlayalım. Ondan sonra tekrar konuşalım" değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER