Koronavirüste şok iddia: Tam 7 yıl saklamışlar!

İngiltere'nin Sunday Times gazetesi, Çin'in corona virüsünü 7 yıl önce keşfettiğini ve bunu gizlediğini iddia etti. 

Koronavirüste şok iddia: Tam 7 yıl saklamışlar!

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Çin'le ilgili ortaya flaş bir iddia atıldı.

İngiltere’nin Sunday Times, koronavirüsün 7 yıl önce Çin’de kullanılmayan bir madende keşfedildiğini, ancak Çinli yetkililerin bunu gizlediğini yazdı.b

Gazete, bilim insanlarının corona virüsünü uzun süredir kullanılmayan bir madende keşfettiğini ve elde edilen bulguların da Wuhan’daki bir laboratuvara gönderildiğini ileri sürdü. 

Çinli yetkililerin bu konuda bir açıklama yapmadığını vurgulayan gazete, “Yapılan incelemeler corona virüsünün 7 yıl önce yarasa ve sıçanların olduğu bir madende keşfedildiğini gösteriyor. Bilim insanları bunu bulduktan sonra uzun süre sessiz kaldı” iddiasında bulundu.

Haberde  “2012’de madende çalışan 6 adam yüksek ateş, öksürük ve zatürre semptomlarıyla çıktı. Bunlardan ne yazık ki ikisi yaşamını yitirdi. Bunlardan dördünde koronavirüs antikoru tespit edilirken yaşamını yitirenlere test yapılamadı” ifadesi kullanıldı.

Wuhan’daki enstitünün dünyadaki en büyük laboratuvarlardan biri olduğu belirtilirken Sunday Times, Çin’in farklı bölgelerinden yüzlerce koronavirüs numunesinin toplanıp buraya getirildiğini yazdı. 

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen aylarda corona virüsünde bilgi sakladıkları ve virüsün yayılmasına sebep oldukları için Çin’i suçlamasının ardından Dünya Sağlık Örgütü, Çin’e bir bilim ekibi göndermeye karar vermişti.

Trump’ın ABD’si ile Çin karşı karşıya gelmiş ve Dünya Sağlık Örgütü üzerinden çok sert atışma yaşanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER