Koronavirüsü ağlayarak anlatan doktor: Lütfen evde kalın

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına alırken sağlık çalışanları da zor zamanlar geçiriyor. Irak'ta bir doktor sosyal medya hesabından yaşadıklarını anlattı

İlk kez Çin'in Wuhan kentinde baş gösteren koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Aralık ayında ortaya çıkan koronavirüs salgını diğer ülkelere hızla yayılmaya başladı. Ölü ve vaka sayısının gün geçtikçe artan koronavirüs salgını için henüz tam bir tedavi ise bulunmadı. Uzmanlar koronavirüse yakalanmamak için vatandaşın kendini karantinaya alması ve zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamasını öneriyor.

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara seslendi

Irak'ta da bir doktor sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Evde kalın' çağrısında bulundu. Iraklı doktor koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlara seslendi.

'Gece gündüz çalışıyoruz'

Görüntüde ağlamaya başlayan Iraklı doktor, "Çoğu kişi sokağa çıkma yasağına uymuyor. Lütfen evde kalın, çok kişi bize geliyor, çok sayıda insan kaybettik. 7 gündür buradayız ve gece gündüz çalışıyoruz. Hayatlarımızı sizin için feda ettik. Lütfen evde kalın" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER