Koronavirüsü yenen hastanın bıraktığı mesaj gündem oldu

ABD'nin Cleveland Kliniği'nden geçtiğimiz günlerde taburcu edilen koronavirüs hastası, kendisiyle ilgilenen sağlık çalışanlarına bir mesaj bıraktı. Hasta, mesajını sağlık çalışanlarının onla sık sık iletişim kurduğu izolasyon odasını ayıran cam kapının üzerine yazdı

Koronavirüsü yenen hastanın bıraktığı mesaj gündem oldu

Mesajda, "Bu pencere, hayatımdaki en etkili pencere oldu. Beni ve başkalarını hayatta tutmak için çok çalıştığınızı izlediğim günlerde benim için harcadığınız zaman için size teşekkür edemedim. Aynı sevgi ve desteği size gösterme şansım muhtemelen olmayacak ama hepinizin rock yıldızı olduğunu düşündüğümü bilmenizi istiyorum" ifadeleri yer aldı.

Not, "Bazılarınızın iyi ve bazı kötü geceler geçirdiğini gördüm ama her gece tutarlı bir şekilde insanlarla ilgilendiniz" diye devam etti.

Hasta notu sonlandırırken şunları ekledi:

Bugün bu yoğun bakım ünitesinden farklı bir kişi olarak ayrılıyorum. Sadece siz beni tıbben iyileştirdiğiniz ve Tanrı bana yol gösterip rehberlik ettiği için değil aynı zamanda kendini başkalarının bakımına ve ilgisine adamış böyle harika insanlar olduğunu bildiğim için. Tanrı her birinizi kutsasın.

Ohio eyaleti sağlık bakanlığına göre perşembe itibarıyla Ohio'da 184'ü hastaneye yatırılmış 704 doğrulanmış Kovid-19 vakası bulunuyor. New York Valisi Andrew Cuomo, salı günü yoğun bakıma alınan 75 hasta olduğunu, New York'taki enfeksiyon oranının arttığını söyledi ve eyaletin, 40 bin kişinin yoğun bakımda olacağı bir sağlık krizinden iki hafta uzakta olabileceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER