Koronavirüsün ilacı bulundu!

Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, "COVID-19’un ilacı bulundu mu" başlıklı yazısında çarpıcı bir bilgi verdi

Koronavirüsün ilacı bulundu!

Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, "COVID-19’un ilacı bulundu mu" başlıklı yazısında çarpıcı bilgiler aktardı.

Müftüoğlu, "Son günlerde bilim çevrelerinin de medyanın da sık sık gündeme getirdiği hatta COVID-19 enfeksiyonuna çare olabileceğini düşündüğü bir ilaç var: MOLNUPİRAVİR!" diye yazdı.

Profesör Doktor Müftüoğlu şöyle devam etti:

"Henüz Faz 1 ve Faz 2 çalışmaları süren bu yeni ilacın, koronavirüsün bedende yayılmasını en geç 24 saat içerisinde tamamen durdurabileceği öne sürülüyor. Bilindiği gibi, halen geliştirilen aşılar pandemide sadece koruyucu amaçla kullanılıyor. Tedavi için elimizde hâlâ bu virüse yüzde 100 etkili olduğu kanıtlanmış herhangi bir ilaç yok. Haber de zaten bu nedenle dikkati çekti ve önem kazandı. Umalım ki bundan sonraki haberler de olumlu gelsin. Umalım ki aşı konusunda olduğu gibi ilaç tedavisinde de yüzümüz gülsün. Konunun detaylarını cumartesi günkü yazımda daha etraflı açıklayacağım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER